Grand Prix Silesia 2002

Zařaďte si tyto závody do svého kalendáře, i když jste z velmi vzdálených míst, tento atypický terén nemá ekvivalent a ve spojení s mapařem  Z. Lenhartem je něčím co by každý orienťák měl okusit.

21.8.2002  Nabízíme vám k prohlédnutí hlavní tratě všech etap včetně supersprintu.

H21E E1, D21E E1, H21E E2, D21E E2, H21E E3, D21E E3, DH21 SuperSprint. Posuďte sami, ti co je běželi byli nadmíru spokojeni.


19.8.2002  Výsledky hledejte na hlavní stránce Golden Tour.


19.8.2002  Závody skončily, dle soudu pořadatelů a ohlasů závodníků včetně reprezentantů ČR a SR proběhly na velmi vysoké úrovni. Z lesa se i po náročných pasážích vraceli hodně unavení usmívající se závodníci, kteří nelitovali. Po etapě bylo dostatek vyžití pro všechny věkové skupiny. Pro malé i velké promítání filmů se setkalo s neobvyklým zájmem. Restaurační zařízení v místě centra bylo rovněž plně využíváno. Ty, kteří zrovna nerozumí hudbě náctiletých jistě ocenili výborně znějící živou hudbu po sobotním supersprintu. Uspořádání centra na dlani pod velkou břidlicovou stěnou nadchlo i ty největší kritiky...závodníci i diváci byli často v přímém kontaktu. První krátká etapa zavedla závodníky do nejatraktivněší pasáže mapy, přehledná čitelná mapa v měřítku 1:5000 umožňovala dobré čtení i při velmi vysoké rychlosti běhu. Na tratich byly zajímavé divácké úseky, kde přihlížející mohli vidět jak ubíhá čas při dohledávkách a blouzení. Po doběhu slovy chvály nešetřili ani velikání českého a slovenského OB Márian Davidík, Rudolf Ropek, Mária Honzová...přední veterání a nakonec i ti nejmenší. Po této etapě došlo ke čtyř násobnému nárustu zájmu startujících v supersprintu...všichni začínali tušit, že supersprin bude hozená rukavice o podobě supersprintu. Druhá etapa měla oddychovější charakter v severní části mapy, která neskýtá takovou členitost jako při krátké, ale přesto tratě s častým měněním směru a potřebou udržet přesný azimut pomotaly hlavu. Závěr pak představoval neobvyklý doběh do cíle v kopci, který byl pro některé neběhatelný (závodníci i diváci se zde pobavili)..nejrychlejšího času dosáhl Márian Davidík...38s). Kompletní výsledky z tohoto doběhu by se měly objevit na hlavní stránce Golden tour. Odpoledne po druhé etapě proběhl supersprint, o který byl nebývalý zájem po stránce závodnické i divácké. Hlavní iniciátoři supersprintu v této podobě Mirek Hadač (návrh koncepce, výběr terénu, měřítka, tisk map..) a Jiří Sýkora (zmapování terénu a stavba tratí) chtěli předvést jak si představují supersprint a jeho budoucnost, překročili hranice toho co je zvykem...překročili je správným směrem?? Dle spokojenosti a nadšení účastníků si myslím, že ano (zeptejte se na názor těch, kteří jej absolvovali Davidí, Ropek, Zřídkaveselý, Kovaříková, Májová). Nezvyklé měřítko a vysoká technická náročnost závodu byla oříškem i pro ty nejlepší..rychlost byla vysoká, nečetly se kódy, vynechávaly se kontroly....diskvalifikací spousta. Třetí klasická etapa pak prověřila svou náročnosti především ty závodníky, kteří do ranních hodin využívali nabídky restaurace v centru. Střídaly se členité úseky s dlohými přeběhy s volbami postupu.Opět nezvyklé měříko rozbilo pohled závodníků a stížilo jim orientování v terénu, kde již závodili na jiném měřítku. Při této etapě došlo k několika nepříjemným zraněním, ale nakonec i postižení opouštěli shromáždiště s úsměvem.

Pořadatelé před závodem slibovali hodně, troufám si řící, že nelhali.

Pokud chcete vyjádřit svůj názor (i negativní) pište zde (rádi je zveřejníme)


19.8.2002  Řada fotografií ze závodu.


19.8.2002  Náročný doběh do cíle ve druhé etapě vyhrál Márian Davidík v čase 38 s...na internetu se objeví pořadí všech závodníků na tomto úseku....(myslím, že nejhorší čas byl tkřka 5 minut)


13.8.2002  Pokyny k prohlédnutí. a také pokyny ke stažení (word).


13.8.2002  Pořadatele pro Vás připravili zajímavou akci...v první etapě budou všichni (téměř) závodníci vyfoceni a další den si mohou foto odkoupit za 15,- Kč (nebo si do dalšího dne objednat zvětšeninu až do A3.


13.8.2002  Pokyny a startovky by se měly objevit na hlavní stránce ve středu večer.


13.8.2002  Nepodléhejte iluzím špatného počasí, na dny závodu je hlášeno 26-28 st Celsia.


7.8.2002  Můžete se podívat na délky tratí, počty kontrol, převýšení, kódy jednotlivých etap E1, E2, E3. Dále pak ve formátu PDF piktogramy k jednotlivým etapám E1, E2, E3. Tyto informace mohou dostat drobných změn..nepovažujte je za definitivní!


7.8.2002  Podle přihlášek, které mám k dispozici jsou hlavní kategorie velice silně obsazeny našími předními O-běžci !!


5.8.2002  Úplně jsem zapomněl na rádiokontroly a spíkra...vše bude podobně jako na Botasu.


5.8.2002  Prosíme zájemce o start v Supersprintu, aby neenechávali svou přihlášku až na prezentaci a přihlásili se předem. Jen na čtyři závody letošních prázdnin je přihlášeno více závodníků. Nebojte se přijet i na poslední chvíli (možná si spravíte náladu po závodech, od kterých jste čekali daleko více)


5.8.2002  Byly vytištěny nové mapy...vypadají velmi dobře. V současné době probíhá slučování kategorií a v úterý zde budou zveřejněny včetně délek, převýšení apod.


16.7..2002  Malá část mapy pro Supersprint v porovnání s původní

mapa pro Supersprint 1:1500, e = 2,5 m mapa pro krátkou trať,
1:5 000, e = 5 m

9.7..2002  Dokončuje se mapa pro Supersprint...myslím, že bude radost po ní běhat (velmi podrobná mapa malého kousku terénu v nezvyklém vyobrazení)...Doporučujeme všem absolvovat (bude se jednat o technicky velmi obtížný a nezvyklý závod....mapu jsem viděl a potvrzuji....jura si dává záležet...brzy přineseme ukázku)...navíc každý, kdo absolvuje supersprint dostane ihned podle věku 0,5 l alkoholického nebo nealkoholického nápoje (pivo, cola...) a ti nejlepší pak ještě více.....Mapy pro tří etapy procházejí v těchto dnech rovněž lehkou aktualizací a připravují se pro tisk.


8.7..2002  Doporučení: Camp v místě shrom. bude na slušné úrovni co se týká vybavenosti (ToiToi, občerstvení, sprchy, osvětlení, parkování, hudba, koupání, vše po ruce.....využijte jej  !!!!!!!


28.6.2002  Byly dokončeny návrhy tratí, v lesec bude na každou etapu 95 kontrol (kromě supersprintu..ca 30), někdy budou velmi blízko sebe (zejména na krátké trati a při supersprintu). Délky tratí a převýšení jsou na běžné úrovni tak, aby byli spokojení ti na konci výsledků i ti a začátku. Podle nestranných konzultantů jsou tratě prý lepší než na MM2002. Po odsouhlašení tratí hl. rozhodčím zde budou zveřejněny včetně piktogramů (asi tak 20.7.). Připomínám, že se běží na třech různých mapách v měřítku 1:5000 (krátká E1), 1:10000 (zkrácená E2), 1:1500 (supersprint) 1:7500 (klasika E3)


28.6.2002  Sledujte: připravuje se zajímavé zvýhodnění pro nejlepší v ContinentalCupu, SilvaCupu a veteránCupu !!!!!!!


26.6.2002  Dobré zprávy: 1) pro zábavu děti bude přímo na shromáždišti vybudováno minikino se zajímavým programem  2) ze soboty na neděli a v případě zájmu i z pátku na sobotu bude přímo v centru u restaurací hrát živá hudba (country)


21.6.2002  Malá perlička ze zákulisí:

Stavitel tratí: "mám na tratí pár míst, kde rostou na trati kopřivy, to by mohlo některým závodníkům vadit??"

Vedoucí technické čety: "..nakresli mi na mapě kde jsou a při závodě tam nebudou"

Tak nevím jestli to už nezavání trochu nadměrným rozmazlováním závodníků??

Všímejte si v lese jestli nelžeme!.....(v podobném duchu probíhá příprava všeho kolem závodů....takže si to nenechte ujít)

Začíná mi být líto, že nemůžu běžet,  protože to asi fakt bude dost dobrý....(stavitel)


21.6.2002  V pravých odkazech přibyla velmi zajímavá stránka, kde můžete porovnat terén přím s mapou...jsou použity ostré kontroly ze závodu...stojí za to se podívat.


20.6.2002  Čtěte informace nad rámec. (kdo se účastnil MM 2002 tak už to zná)


18.6.2002  Supersprint (odpoledne po druhé etapě) se poběží v centru závodu na mapě 1:1500 (nově zmapovaná...vychází z mapy Z. Lenharta). Mapu domapovává J. Sýkora, který bude taktéž stavitelem tratí pro supersprint.


18.6.2002  Zde můžete získat řadu regionálních informací a podívat se na stránku Města Opavy


10.6.2002  základní plánek shromáždiště.


10.6.2002  Pár základních informací před přihlášením

 • camp je přímo v centru závodního prostoru (kus pole byl na míru oset trávou)

 • starty všech eta  jsou lehce dostupné pěšky, supersprint se startuje a dobíhá přímo z centra (přímo od polní restaurace), cíl druhé etapy je vzdálen 1,5 km od shrom...aby i malí a starší využili krásný terén v severní části mapy

 • tratě pro závod jsou již téměř navrženy, vyznačují se především vysokou technickou náročností s častou změnou směru., supersprint na mapě nízkéo měřítka je pak příjemným spestřením

 • pozor...mapa má jinou tvář než při MM 2002, značně se změnila průhlednost porostů, to co bylo vidět na dálku v dubnu nebude pravda v srpnu

 • pro závod budou požity 4 "nové" mapy vycházející z mapy pro MM2002

 • doporučujeme pro kvalitní sportovní a společenský zážitek ubytování v campu i pro závodníky z blízkého okolí

 • v okolí se nachází řada zatopených lomů, vhodná pro vyžití, les bude zakázaným prostorem pouze během závodu

 • pro děti je připraveno bohaté vyžití, zejména po 2. etapě...závody v paralelním slalomu, kino....

 • do 5km je nádherný zatopený lom Svobodné Heřmanice

 • nedaleko prostoru je populární arboretum (Nový Dvůr), kde proběhne letošní MČR v supersprintu (doporučujeme navštívit)

 • 20 km je vzdálen Zámek Hradec nad Moravicí, prostror, který bude usilovat o Áčka 2004 s krásnou zámeckou zahradou


Miroslav Hadač

Mapa Bludiště

Několik fotografií z terénu

Fotografie proti mapě

Informace nad rámec

Hlavní stránka závodu

 Výsledky
 
 
 

 


veškeré informace pro zveřejnění posílejte zde:

ob@nord-service.cz