Výsledky

19.07.2020

Děkujeme všem účastníkům za vzorný přístup k opatřením, které byly součástí letošní GPS. Především díky vašemu přístupu jsme byli schopni dotáhnout závody do zdárného konce s garancí minimalizace přenosu jakékoliv infekce. Sportovní část nebyla nijak ochuzena. Výsledky: Celkové, E1, E2, E3, E4.

Aktuální informace

17.07.2020

S ohledem na mimořádné opatření č.15/2020 KHS MSK provádíme zpřísňující organizační opatření:
– Rozdělujeme parkování na několik sektorů v místě centra a na přilehlých silnicích (vše bezplatně). Dodržujte pokyny organizátorů parkování (min. vzdálenost mezi auty 2m)
– Minimalizujte pohyb a pobyt v centru na nejkratší nutnou dobu. Zdržujte se pokud možno v těsné blízkosti svých dopravních prostředků.
– Centrum jsme rozdělili do několika sektorů, abychom splnili podmínky platného nařízení.
– Cestou na start a z cíle se neshlukujte, dodržujte předepsané odstupy.
– Při vyčítání dodržujte rozestupy a neprodleně opouštějte prostor.
– Po absolvování závodů prosím co nejrychleji opusťte centrum závodů a parkoviště.
– Pokyny, startovky a výsledky sledujte na stránkách závodů (Orisu)

Startovky

15.07.2020

Budou zveřejněny ve čtvrtek 16.7. Bohužel původní záměr startu oddílu v podobných časech generoval nepřijatelná startovní pořadí (proto pro nové startovky volíme standardní náhodné pořadí startu). Na startovky, které se na několik hodin objevily dne 15.7. v Orisu neberte zřetel.

Pokyny

14.07.2020

Prostudujte si podrobně pokyny: Textová část, Obrazová část. Nezapomeňte si na závody vzít dostatek svého pití, svačinu, …..

Vysvětlení

13.07.2020

Jako pořadatelé GPS 2020 bedlivě sledujeme informace o epidemiologické situaci, nejčetnější výskyt nakažených máme u nás v M-S kraji (297 nemocných COVID-19 na 100 tis obyvatel), nejpostiženějšími jsou nyní okresy Karviná a Frýdek Místek. Nejen z tohoto důvodu jsme od začátku příprav závodů kladli důraz na to, abychom mohli závody uspořádat a nemuseli je posléze rušit, abychom nedali vedení dotčených obcí, jejím obyvatelům, popřípadě jiným orgánům (např. hygienické stanice) důvod se domnívat, že by účastníci GPS 2020 mohli být potenciálním či skutečným zdrojem nákazy.

Tento přístup však s sebou přinese snížení komfortu závodníků, ne vše bude jako dříve, níže uvedeme hlavní změny: Celý článek »

Ukázky map

12.07.2020

Urgence

03.06.2020

Prosíme opozdilce, kteří ještě neprovedli platbu o neprodlenou úhradu.
Neuhrazené pozice budou 5.6. vyřazeny z přihlášek.

Děkujeme za pochopení.

Aktuální informace

19.05.2020

Vzhledem k aktuální situaci a predikci dalšího možného vývoje, jsme se rozhodli zvolit obdobnou strategii jako sekce OB. Preferujeme jistotu bezproblémového uspořádání akce bez zbytečných rizik jak pro Vás závodníky, nás pořadatele, a také pro místní obyvatele dotčených obcí. Sportovní část nebude nijak ochuzena, GPS proběhne v rozsahu původně plánovaných čtyř etap. Počet startujících omezujeme na 450. Camp ani jiné ubytování však nebudeme moci zajistit (využijte prosím nabídku profesionálních ubytovacích služeb a campů v oblasti přehrad Kružberk, Slezská Harta, či okolí města Vítkov/Budišov). Občerstvení v centru závodů bude odpovídat platným nařízením v daném čase (kupříkladu dle současných nařízení to nyní není možné vůbec). Celý článek »

Ano nebo Ne?

06.04.2020

Vedení oddílu se dohodlo, že konečné rozhodnutí provedeme k datu 31.5.2020. Základní termín pro startovné se posouvá co nejblíže k termínu závodů. Pokusíme se závody uskutečnit i za přísných opatření, které budou platit (pokud to bude reálné). Např. omezená účast na 200 účastníků, bez campu, prostě minimalisticky. Samozřejmě úměrně tomu by byly upraveny vklady. Sledujte naši stránku.
V tuto chvíli v Orisu omezujeme přihlášky na 300 plus 200 náhradníků.

Rozpis

09.09.2019

Rozpis závodů … původní verze, nyní je aktuální jen obrazová část (formát PDF). Čtyři etapy. Dvě krátké trati, lesní sprint, zkrácená trať. Vše břidlicový terén. Mapoval Zdeněk Lenhart. Pro kategorie od DH45 mapy v měřítku 1:7 500.

Video Grand Prix Silesia

03.09.2019

Připomeňte si atmosféru závodů ve videu, zpracovaném našimi dorostenci.